Teatr Lalek KUKIEŁKA istnieje od października 2019 roku.

Stanowimy zespół młodych i kreatywnych ludzi kochających kulturę i sztukę. W naszym teatrze aktorami nie są ludzie, lecz lalki. Staramy się nawiązywać do dawnych tradycji wędrownych artystów, wystawiając nasze spektakle we wszystkich zakątkach Polski. Nie mamy stałej stacjonarnej siedziby, podróżujemy po całym kraju i występujemy tam gdzie istnieje potrzeba szerzenia sztuki – na jarmarkach, na festynach, na odpustach, w szkołach, w przedszkolach, w domach dziecka, w Środowiskowych Domach Samopomocy czy w Domach Pomocy Społecznej. Teatr Lalek KUKIEŁKA pracuje na własnych scenariuszach a poziom przedstawień dopasowany jest do wieku widza. Nasze przedstawienia nie tylko zapewniają rozrywkę, ale przede wszystkim mają charakter profilaktyczny i wychowawczy.

Animatorzy Teatru KUKIEŁKA

Paweł Janusz - Urodzony w 1991 roku, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, pedagog kultury ze specjalizacją pracy kulturalno-oświatowej. W Teatrze Lalek KUKIEŁKA odpowiedzialny za przygotowanie przedstawień, scenariuszy oraz nadzór merytoryczny.

Justyna Honkowicz – Urodzona w 1994 roku w Gorlicach - współzałożycielka Teatru Lalek KUKIEŁKA - animatorka z powołania i z zacięciem pedagogicznym, uwielbiająca pracę z dziećmi i najmłodszymi widzami. Pasjonatka lalek oraz sztuk plastycznych. Odpowiedzialna za przygotowanie dekoracji, kostiumów oraz scenografii. Nasz teatr tworzą nie tylko animatorzy - współpracujemy z wieloma osobami i instytucjami, z którymi wspólnie tworzymy nasze przedstawienia.